Syrena i Pani Hancock – debiut Imogen Hermes Gowar
Bestseller „Sunday Timesa”
Najlepsza Książka Sierpnia wg. Amazona
Nominacja do Women’s Prize For Fiction
Nominacja do nagrody imienia Desmonda Elliotta – prestiżowej nagrody dla debiutujących pisarzy
Prawa do ekranizacji powieści zostały już wykupione przez firmę producencką Playground (która stoi za m.in. za sukcesem serialu Woolf hall opartym na powieści Hilary Mantel)
To wyjątkowa podróż, która wkrótce odmieni wszystko…
Chodzą pogłoski o tym, że raz poskromione syreny stają się dobrymi, skromnymi żonami i kochającymi matkami. Podobno mają osobliwe poczucie humoru i często śmieją się w głos ze zwyczajnych rzeczy – ze starca gromadzącego monety lub ze skopka mleka, które kwaśnieje w czasie burzy – jak gdyby było w nich coś śmiesznego.
Każdy wie, że nie można pozostawić takiej morskiej żony bez opieki. Jest niespokojna i krąży nerwowo, jakby nadal słyszała dobiegające od strony wody upiorne wołanie. Pójdzie na brzeg i z twarzą mokrą od łez będzie patrzyła, jak morska piana kłębi się wokół jej kostek. Niepilnowana, będzie szukała rybiej łuski, która odpadła z jej ciała w chwili, gdy wyciągnięto ją z wody. Mogąc powrócić do morza, bez wahania zrzuci krępujące ją więzy macierzyństwa i zapomni o małżeńskich przysięgach. Zniknie na zawsze pośród fal, jak gdyby nic to dla niej nie znaczyło. Albowiem syreny to najbardziej niezwykłe z istot, a ich serca wyzute są z miłości.
fragment powieści
Ta powieść wspaniale przywołuje tętniący życiem, pełen sprośności świat osiemnastowiecznego Londynu. Bez wątpienia jest to początek pięknej kariery Imogen Hermes Gowar.
„Vogue”
Wiele w tej książce jest do przegryzienia, jeszcze więcej – do smakowania. A wszystko to podane jest czarująco i z humorem.
„The Guardian”
Opowieść o cudach i obsesjach, pełna czarujących detali… To książka, w której trzeba się zatracić.
„Stylist”
Cudowna, absolutnie uwodzicielska.
Madeline Miller, autorka Kirke
Fikcja historyczna w najlepszym wydaniu, łącząca mit i legendy z brutalną rzeczywistością XVIII wieku. Powieść Imogen Hermes Gowar ma wiele wspólnego z powieściami Charlesa Dickensa i Jane Austen.
„Irish Times”
Błyskotliwie napisana opowieść o morskich syrenach, wytwornych damach i wyrafinowanych intrygach rozgrywająca się w Londynie lat 80. XVIII wieku.
„The Pool”
Ta powieść przywodzi na myśl dziewiętnastowiecznych mistrzów, jak Dickens i Eliot, u których jedna postać potrafiła całkowicie wywrócić fabułę… Pod podszewką epickiego romansu Gowar kryje się przenikliwa opowieść o klasie społecznej, rasie i walce z losem, która zachwyci fanów „The Serpent of Essex” Sarah Perry. Syrena i pani Hancock to ambitny debiut.
„Kirkus”
Imogen Hermes Gowar
Studiowała archeologię, antropologię i historię sztuki. Do napisania powieści zainspirowały ją artefakty, na które natknęła się pracując jako muzealniczka. Dzięki stypendium Malcolma Baradbury’ego, zaczęła studiować kreatywne pisanie. Imogen Hermes Gowar zdobyła Curtis Brown Prize za rozprawę naukową, która potem przeistoczyła się w debiutancką powieść – Syrena i pani Hancock. Książka ta natychmiast została nominowana do kilku ważnych nagród: Desmond Elliott Prize, MsLexia First Novel Competition, Deborah Rogers Foundation Writers’ Award oraz Women’s Fiction Prize.
Imogen Hermes Gowar ma zadatki na prawdziwą gwiazdę literatury!
„Sunday Times”