Tana French
Tana French (ur. 1973 r.), współczesna irlandzka pisarka. Urodziła się w USA, wychowywała w Irlandii, we Włoszech oraz w Malawi. W Dublinie mieszka od 1990 roku, tam też ukończyła teatrologię i kierunek aktorski w Trinity College. Od 1997 roku jest zawodową aktorką, należy też do zespołu Purple Heart Theatre Company. Ma na swoim koncie prestiżowe nagrody literackie: Edgar Allan Poe Award (w kategorii Najlepsza Powieść Roku), Anthony Award, Macavity Award, Barry Award i Irish Crime Fiction Award.
Nell Freudenberger
Nell Freudenberger (ur. 1975 r. w Nowym Jorku), amerykańska pisarka, absolwentka Harvardu. O swoich podróżach po Azji pisała na łamach „New Yorkera”, „Travel & Leisure”, „Salon” i „The Telegraph Magazine”, recenzowała też książki dla „New Yorkera”, „New York Timesa” oraz „Vogue’a”. Jej krótkie formy literackie publikowały magazyny „Granta”, „The Paris Review” i „New Yorker”.
Robin Furth
Robin Furth (ur. 1965 r.), pisarka i poetka amerykańska. Związana zawodowo z amerykańskim gigantem rozrywkowym, firmą Marvel – jest współautorką m.in. cyklu komiksowego Mroczna Wieża. Przez pięć lat była osobistą asystentką Stephena Kinga. Ma na swoim koncie nominacje do najważniejszych nagród literackich w dziedzinie fantastyki (Locusa) oraz komiksu (Eisnera i Harveya). Była konsultantką przy kinowej produkcji Mroczna Wieża w reżyserii Nikolaja Arcela z 2017 roku.
Lisa Gardner
Lisa Gardner – amerykańska autorka powieści kryminalnych. Urodziła się i wychowała w Oregonie, studiowała na Uniwersytecie Stanu Pensylwania.
Po opublikowaniu debiutanckiej książki, Mąż doskonały, która okazała się niesamowitym sukcesem, zajęła się pisaniem na pełny etat.
Dotychczas do księgarń trafiło dwadzieścia jej powieści, z których większość miesiącami zajmowała czołowe miejsca na liście bestsellerów „New York Timesa”. Sąsiad został uznany przez International Thriller Writers za Thriller Roku 2010 i nagrodzony francuską Grand prix des lectrices de „Elle”.
Książki Lisy Gardner ukazały się w ponad 30 krajach.
Autorka obecnie mieszka New Hampshire i kiedy nie pisze, zajmuje się ogrodem i zwierzętami, podróżuje lub wybiera się na piesze wędrówki.
Antonio Garrido
Antonio Garrido (ur. 1963 r.), hiszpański pisarz, wykładowca na politechnice w Walencji. Jego debiutancka powieść, Skryba, której akcja rozgrywa się w VIII wieku, za czasów panowania cesarza Karola Wielkiego, przetłumaczona na szesnaście języków, przyniosła pisarzowi międzynarodowy rozgłos. Za swoją kolejną książkę, Człowiek, który czytał umarłych, Garrido został wyróżniony w 2012 roku Premio Internacional de Novela Histórica Cidudad de Zaragoza, a w 2014 roku Prix Griffe Noire dla najlepszej powieści historycznej wydanej we Francji.
Tracey Garvis-Graves
Tracey Garvis-Graves (ur. 1968 r.), współczesna amerykańska pisarka. Zadebiutowała powieścią Na wyspie, która podbiła listy bestsellerów „New York Timesa”, „Wall Street Journal” oraz „USA Today” i została przetłumaczona na 31 języków. Mieszka w Des Moines z mężem, dwójką dzieci i suczką Chloe. Prowadzi bloga. Do tej pory opublikowała osiem książek.
Roberta Gately
Roberta Gately, amerykańska pielęgniarka i pisarka. Jej powieści, Szminka w Afganistanie i Bransoleta, powstały na kanwie doświadczeń, które zdobyła podczas misji humanitarnych w azjatyckich i afrykańskich krajach dotkniętych wojną. Roberta Gately pisze również do magazynu „Journal of Emergency Nursing” oraz do portalu BBC Worlds News Online.
Tess Gerritsen
Tess Gerritsen (ur. 1953 r.), amerykańska pisarka, z zawodu lekarz internista. Po studiach praktykowała w Honolulu na Hawajach. W 1987 roku opublikowała debiutancką powieść, ale kariera pisarska Gerritsen nabrała rozpędu w roku 1996, gdy ukazał się jej pierwszy thriller medyczny Dawca (prawa filmowe zakupił Paramount). Dzięki odniesionemu sukcesowi mogła zrezygnować z praktyki lekarskiej. W kolejnych latach ukazały się: Nosiciel, Grawitacja (milion dolarów za prawa filmowe!), Grzesznik, Sobowtór, Autopsja, Klub Mefista, Ogród kości, Mumia, Dolina umarłych i Milcząca dziewczyna. Stephen King uznał ją za najciekawszą autorkę thrillerów medycznych – „Lepszą od Cooka, Palmera, a nawet Michaela Crichtona”.
Arthur Golden
Arthur Golden (ur. 1956 r.), amerykański pisarz, literaturoznawca, historyk sztuki i japonista. Ukończył Harvard College, ze specjalizacją w historii sztuki japońskiej, oraz Columbia University, gdzie uzyskał dyplom z historii Japonii. Jego opublikowana w 1997 roku debiutancka powieść, Wyznania gejszy, efekt dziesięciu lat pracy, odniosła ogromny sukces na całym świecie. Przez ponad dwa lata utrzymywała się w czołówce światowych list bestsellerów.
Leopoldo Gout
Leopoldo Gout (ur. 1972 r.), pisarz, malarz, reżyser i producent filmowy pochodzący z Meksyku. Wychowanek Central Saint Martin’s School of Art w Londynie – ukończył studia na kierunku sztuka współczesna; obecnie mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Zdarzało mu się współpracować z najpopularniejszym pisarzem w Stanach Zjednoczonych – Jamesem Pattersonem. Po sukcesie serii Geniusz Leopoldo Gout założył The Genius Foundation, która wraz z Uniwersytetem Arizony wspiera dzieci z ubogich regionów.