Ildefonso Falcones
Ildefonso Falcones (ur. 1958 r.), hiszpański pisarz mieszkający w Barcelonie. Jest z zawodu adwokatem specjalizującym się w prawie cywilnym. Jego debiut literacki z 2006 roku, epicka powieść Katedra w Barcelonie, został wydany w ponad 40 krajach i sprzedał się w łącznym nakładzie ponad 9 milionów egzemplarzy. Praca nad książką zajęła Falconesowi pięć lat i wymagała obszernych studiów nad historią średniowiecznej Katalonii. W Hiszpanii Katedra w Barcelonie przez 13 miesięcy nieprzerwanie zajmowała pierwsze miejsce list bestsellerów.
Nathan Filer
Nathan Filer (ur. 1980 r.), brytyjski pisarz, dyplomowany pielęgniarz psychiatryczny, a także poeta performatywny regularnie występujący na najważniejszych festiwalach i wieczorach poetyckich w Wielkiej Brytanii. Jego pierwsza powieść – Zapytaj księżyc – została wydana w 2013 roku. Natychmiast zdobyła liczne nagrody, m.in. The Costa Book of the Year, i stała się bestsellerem „Sunday Timesa”.
Paul Finch
Paul Finch (ur. 1968 r.), brytyjski pisarz, autor thrillerów, powieści fantasy i horrorów. Studiował historię w Londynie, pracował w policji w północnozachodniej Anglii, a także jako dziennikarz. Ćwiczył pióro, pisząc scenariusze dla brytyjskiej telewizji. Stalkerzy, jego pierwsza powieść kryminalna, stała się bestsellerem i zapoczątkowała cykl książek z detektywem Heckiem. Paul Finch mieszka wraz z żoną i dwójką dzieci w Lancashire w Wielkiej Brytanii.
Joseph Finder
Josheph Finder (ur. 1958 r.), amerykański pisarz i dziennikarz specjalizujący się w tematyce międzynarodowej oraz zagadnieniach związanych z funkcjonowaniem służb wywiadowczych. Absolwent Yale i Harvardu. Współpracownik „New York Timesa”, „The Washington Post” i „The New Republic”. Członek stowarzyszenia Byłych Oficerów Wywiadu. Autor jedenastu powieści, które odniosły międzynarodowy sukces, m.in. Klub Moskiewski, Godzina zero, Człowiek firmy, Gra pozorów, Zniknięcie i Buried Secrets.
Ken Follett
Ken Follett (ur. 1949 r. w Walii), brytyjski pisarz, autor thrillerów i powieści historycznych. Światową sławę przyniosła mu wydana w 1978 roku Igła. Kolejne tytuły, m.in. Trzeci bliźniak, Zabójcza pamięć, Zamieć oraz Trylogia Stulecie: Upadek gigantów, Zima świata i Krawędź wieczności, utrwaliły jego pozycję jako autora bestsellerów. Choć książki odwołujące się do wydarzeń z okresu II wojny światowej dominują w jego twórczości, za swoje najważniejsze dzieło autor nadal uważa sagę Filary Ziemi – owoc jego zainteresowania średniowieczem. I w jednym, i w drugim gatunku Follett, który umiejętnie łączy intrygę sensacyjną z wątkiem miłosnym, okazuje się mistrzem.
Aminatta Forna
Aminatta Forna (ur. 1964 r.), brytyjska pisarka i eseistka, autorka książek nagrodzonych lub nominowanych do prestiżowych nagród literackich, m.in. Samuel Johnson Prize, Orange Prize i IMPAC Dublin Award. Urodziła się w Szkocji, wychowywała w Sierra Leone i Wielkiej Brytanii; część dzieciństwa spędziła w Iranie, Tajlandii i Zambii. Jej ojciec, Mohamed Forna, był lekarzem i działaczem politycznym; za swoje przekonania spędził trzy lata w więzieniu. Forna studiowała prawo na University College London oraz (w ramach stypendium) na University of California w Berkeley.
James Forrester
James Forrester (właśc. Ian J.F. Mortimer, ur. 1964 r.), brytyjski historyk, absolwent University of Exeter i University College London. Członek Królewskiego Towarzystwa Historycznego. Zdobywca Nagrody Alexandra za prace z dziedziny historii społecznej. Autor kilku książek niebeletrystycznych poświęconych historii średniowiecza, m.in. The Time Traveller's Guide to Medieval England, oraz trzech thrillerów historycznych: Uświęcona zdrada, Korzenie zdrady i The Final Sacrament.
Frederick Forsyth
Frederic Forsyth (ur. 1938 r.), słynny brytyjski pisarz i dziennikarz. W wieku siedemnastu lat wstąpił do RAF-u i uzyskał licencję pilota wojskowego. Dwa lata później porzucił służbę w lotnictwie na rzecz dziennikarstwa. W latach 1961–65 był korespondentem Reutera w Berlinie i Paryżu. W 1967 roku z ramienia BBC wyjechał do Biafry, skąd nadawał reportaże z wojny z Nigerią. Wyrzucony z pracy za rzekomą nieobecność, powrócił do Biafry jako wolny strzelec i zaprzyjaźnił się z przywódcą secesjonistów. Światową sławę przyniósł pisarzowi wydany w 1971 roku thriller Dzień Szakala.
Michelle Frances
Michelle Frances, brytyjska pisarka. Ukończyła szkołę filmową w Bournemouth, jest też absolwentką American Film Institute w Los Angeles. Po powrocie do Londynu pracowała dla telewizji BBC jako scenarzystka i producentka. Zadebiutowała książką Ta dziewczyna, niedawno ukazała się jej nowa powieść, Ta druga.
Laurie Frankel
Laurie Frankel, amerykańska pisarka mieszkająca z mężem, synem i owczarkiem border collie w Seattle. Autorka trzech powieści: Atlas miłości, Na razie żegnaj i This Is How It Always Is. Jej książki przetłumaczono już na 25 języków, wykupiono też prawa do ich ekranizacji telewizyjnych i kinowych. Laurie Frankel jest zdobywczynią Washington State Book Award oraz współzałożycielką Seattle7Writers – organizacji non profit wspierającej czytelnictwo i piśmiennictwo na północno-zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.