Mariusz Czubaj
Mariusz Czubaj (ur. 1969 r.), profesor antropologii kultury, autor powieści kryminalnych – 21:37, Kołysanka dla mordercy i Zanim znowu zabije. Wraz z Markiem Krajewskim stworzył postać komisarza Jarosława Patera, bohatera Alei samobójców i Róż cmentarnych. Pisze nie tylko kryminały, lecz także opracowania poświęcone temu gatunkowi powieści (Krwawa setka. 100 najważniejszych powieści kryminalnych, napisana wspólnie z Wojciechem Bursztą, i Etnolog w Mieście Grzechu. Powieść kryminalna jako świadectwo antropologiczne) oraz innym obszarom kultury popularnej.
James Dashner
James Dashner (ur. 1972 r.), amerykański autor fantastyki dla młodych dorosłych (young adult), w swojej twórczości łączący wątki przygodowe, science fiction i survivalowe. Jego trzy powieści z cyklu Więzień labiryntu zostały zekranizowane, na filmową adaptację czeka również W sieci umysłów – pierwszy tom cyklu Doktryna Śmiertelności. Ma pięcioro rodzeństwa, z żoną i czwórką dzieci mieszka w stanie Utah.
Eve De Castro
Eve De Castro (ur. 1961 r.), francuska pisarka, scenarzystka i dziennikarka, autorka powieści z gatunku historical fiction. Absolwentka Sciences Po (Instytutu Nauk Politycznych), gdzie studiowała prawo międzynarodowe oraz historię. Laureatka Nagrody Księgarzy oraz Prix des Deux Magots dla młodych talentów literackich.
Carolina De Robertis
Carolina De Robertis (ur. 1971 r.), pisarka pochodzenia urugwajskiego. Autorka trzech powieści – Perła, Niewidoczna góra (uznana przez „San Francisco Chronicle”, „O, The Oprah Magazine” oraz „Booklist” za najlepszą książkę 2009 roku i nagrodzona włoską Premio Rhegium Julii) i Bogowie tanga – przetłumaczonych na 17 języków. Jest również wielokrotnie nagradzaną tłumaczką literatury latynoamerykańskiej. Przez dziesięć lat pracowała w organizacji walczącej o prawa kobiet, gdzie zajmowała się wieloma zagadnieniami – od opieki nad ofiarami gwałtów, na pomocy imigrantkom skończywszy.
Jeffery Deaver
Jeffery Deaver (ur. 1950 r.), amerykański pisarz, cieszący się międzynarodową sławą autor bestsellerowych thrillerów, sprzedawanych w 150 krajach i tłumaczonych na ponad 30 języków. Urodził się pod Chicago, skończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Missouri i prawo na Fordham. Był dziennikarzem, śpiewakiem folkowym i adwokatem. Napisał kilkadziesiąt powieści, trzy zbiory opowiadań i poradnik z dziedziny prawa. Jego powieść Porzucone ofiary została w 2009 roku uznana przez International Thriller Writers za książkę roku.
Sahar Delijani
Sarah Delijani (ur. 1983 r.), autorka irańska. Na świat przyszła w teherańskim więzieniu, do którego trafili jej rodzice za aktywny sprzeciw wobec reżimu islamskiego. W 1996 roku wyemigrowała z rodziną do północnej Kalifornii. Po ukończeniu szkoły średniej studiowała literaturę porównawczą na uniwersytecie Berkeley. W 2006 roku osiedliła się wraz z przyszłym mężem w Turynie. Zanim ukazała się jej, w dużej mierze autobiograficzna, debiutancka powieść Dzieci drzewa jakarandy, przetłumaczona na 30 języków i wydana w 75 krajach, Delijani publikowała swoje artykuły w mediach tradycyjnych i internetowych.
Jill Dembowski
Jill Dembowski, amerykańska autorka powieści dla młodzieży. Absolwentka Uniwersytetu Michigan, gdzie uzyskała dyplom z literatury i kreatywnego pisania. Mieszka w Nowym Jorku.
Damian Dibben
Damian Dibben, brytyjski pisarz znany przede wszystkim z powieści dla młodzieży, cyklu Strażnicy historii, na którym odcisnęła swoje piętno fascynacja autora historią starożytną, archeologią i kosmosem. Jako scenarzysta był współtwórcą m.in. Upiora w operze i Kota w butach. Jest także autorem własnego scenariusza Seventh Heaven, który wkrótce ma wejść do produkcji.
Damian Dibben jest zakochany w Londynie, gdzie mieszka wraz ze swoimi najwierniejszymi przyjaciółmi – psami Alim i Dudleyem.
Joel Dicker
Joël Dicker (ur. 1985 r.), szwajcarski pisarz o francusko-rosyjskich korzeniach. Absolwent prawa na Uniwersytecie Genewskim. Rok 2012 przyniósł Dickerowi długo wyczekiwany sukces – w odstępie zaledwie kilku miesięcy wydał dwie powieści – Ostatnie dni naszych ojców, uhonorowaną Prix des Écrivains Genevois, i Prawdę o sprawie Harry’ego Queberta, kilkusetstronicowy kryminał osadzony we współczesnej Ameryce.
Andrew Dilger
Andrew Dilger, redaktor i doceniany w brytyjskim świecie literackim poeta, a także miłośnik chartów. Suka z klasą jest jego debiutem prozatorskim. Autor mieszka wraz z żoną Sarah i charcicą Dash w Oksfordzie i pracuje nad kolejną książką.