Rae Carson
Rae Carson (ur. 1973 r.), amerykańska autorka powieści fantasy dla młodzieży. Zadebiutowała w 2011 roku Dziewczyną ognia i cierni, która trafiła na listę bestsellerów „New York Timesa” oraz zdobyła nominacje do nagród Williama C. Morrisa i Andrew Nortona. Seria zapoczątkowana przez tę powieść zdobyła popularność na całym świecie.
Steve Cavanagh
Steve Cavanagh, prawnik i pisarz. Uznany przez krytyków, nagradzany autor serii sensacyjnych thrillerów prawniczych z Eddiem Flynnem. Jego trzecia powieść Kłamca została wyróżniona nagrodą Gold Dagger dla najlepszej powieści kryminalnej 2018 roku. Cavanagh jest połową duetu autorów nagrywających popularne, dostępne online podcasty „Two Crime Writers and a Microphone”, w których wraz pisarzem Lucą Veste’em omawiają najnowsze wydarzenia na światowym rynku wydawniczym (i nie tylko). Wkręceni to pierwsza powieść tego autora poza serią.
Gabrielle Charbonnet
Gabrielle Charbonnet (ur. 1961 r. w Nowym Orleanie), amerykańska pisarka specjalizująca się w literaturze młodzieżowej. Zwykle ukrywa się pod pseudonimem Cate Tiernan. Zdobyła międzynarodową sławę mrocznymi i romantycznymi powieściami o czarach i czarownicach. Jej książki ukazują się w seriach wydawniczych Princess, American Gold Gymnasts i Disney Girls. Jest współautorką dwóch powieści napisanych wspólnie z Jamesem Pattersonem: Niedziele u Tiffany’ego i Czarownica.
Tracy Chevalier
Tracy Chevalier (ur. 1962 r. w Waszyngtonie), popularna amerykańska autorka powieści historycznych. O swoim dzieciństwie mówi krótko: „Spędziłam je w łóżku, czytając książki”. Od 1984 roku mieszka w Londynie. Ukończyła University of East Anglia ze specjalnością kreatywne pisanie. Początkowo pracowała jako redaktor. W 1997 roku opublikowała swoją pierwszą książkę – Błękitną sukienkę. Sławę przyniosła jej druga powieść, Dziewczyna z perłą, sfilmowana ze Scarlett Johansson w roli tytułowej.
Lincoln Child
Lincoln Child (ur. 1957 r. w Westport w stanie Connecticut), amerykański pisarz, autor i współautor powieści sensacyjnych, technothrillerów i horrorów. Po ukończeniu studiów pracował w wydawnictwie St. Martin’s Press jako redaktor, a od 1987 roku jako analityk w firmie ubezpieczeniowej MetLife. W 1988 roku nawiązał współpracę literacką z Douglasem Prestonem. Jej owocem było kilkanaście powieści, m.in. przeniesiony na duży ekran Relikt i Kult. W 2002 roku ukazała się pierwsza samodzielna powieść Childa,
Lee Child
Lee Child (ur. 1954 r.), brytyjski pisarz, od 1998 roku mieszkający w Nowym Jorku. Autor jednej z najpopularniejszych serii sensacyjnych na świecie. W 2009 roku wybrany na prezesa stowarzyszenia Mystery Writers of America. Studiował prawo, potem pracował w teatrze i telewizji Granada. Zwolniony po osiemnastu latach w wyniku restrukturyzacji, zainwestował w karierę literacką. W 1997 roku ukazała się jego pierwsza powieść – Poziom śmierci. Książka zdobyła Anthony Award za najlepszy debiut kryminalny i zapoczątkowała serię thrillerów ze wspólnym bohaterem, byłym żandarmem wojskowym Jackiem Reacherem,
Richard Chizmar
Richard Chizmar - współautor (ze Stephenem Kingiem) bestsellerowej krótkiej powieści Pudełko z guzikami Gwendy.
Jego ostatnie książki to zbiór opowiadań The Long Way Home i Widow’s Point, napisana wspólnie z synem, Billym Chizmarem, mrożąca krew w żyłach opowieść o nawiedzonej latarni morskiej, niedawno sfilmowana.
Jego krótkie utwory pojawiały się w licznych publikacjach, między innymi na łamach „Ellery Queen’s Mystery Magazine”.
Otrzymał dwie nagrody World Fantasy, cztery nagrody od International Horror Guild i jedną od Horror Writers Association Board of Trustees.
Utwory Chizmara przetłumaczono na ponad piętnaście języków, a on sam występował na licznych konferencjach jako instruktor pisania, gościnny prelegent, dyskutant i gość honorowy.
Tom Clancy
Tom Clancy (ur. 1947 r., zm. 2013 r. w Baltimore), jeden z najlepszych i najsławniejszych światowych twórców literatury sensacyjnej. Każda z jego powieści przez długie tygodnie zajmowała pierwsze miejsca na listach bestsellerów. W 1984 roku opublikował swoją pierwszą książkę pt. Polowanie na „Czerwony Październik”, która przyniosła mu międzynarodową sławę. Clancy jest twórcą postaci Jacka Ryana, historyka, analityka CIA, a później nawet prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ten fikcyjny bohater występuje w najbardziej znanych książkach autora, takich jak: Czas patriotów, Polowanie na „Czerwony Październik”, Stan zagrożenia czy Suma wszystkich strachów. W filmowych adaptacjach powieści Clancy’ego w rolę Jacka Ryana wcielali się:
Cassandra Clare
Cassandra Clare (właśc. Judith A. Rumelt, ur. 1973 r.), pisarka urodzona w amerykańskiej rodzinie w Teheranie. Przez większość dzieciństwa podróżowała po świecie, odbyła nawet jedną wędrówkę przez Himalaje. Mieszkała we Francji, Anglii i Szwajcarii. Licealne lata spędziła w Los Angeles, tam napisała m.in. opowieść Piękna Cassandra, opartą na opowiadaniu Jane Austen. Po ukończeniu college'u mieszkała w Los Angeles i Nowym Jorku, gdzie pracowała w redakcjach czasopism rozrywkowych, a nawet w tabloidach.
John Cleese
John Cleese (ur. 1939 r.), aktor i scenarzysta obdarzony niezwykłym talentem komediowym, żywa legenda, która zachwyca widownię od lat 60. XX wieku. Czterokrotnie żonaty. Mieszka w Kalifornii. Karierę sceniczną rozpoczął podczas studiów prawniczych na Cambridge, gdzie poznał Grahama Chapmana, z którym wszedł w spółkę pisarską. Skecze dla radia BBC pisali już razem z Ericem Idlem, Michaelem Palinem i Terrym Jonesem. W 1964 roku występował na Broadwayu.