Gok Wan
Gok Wan (właśc. Ko-Hen Wan, ur. 1974 r.), popularny brytyjski stylista, projektant mody i prezenter telewizyjny, znany przede wszystkim ze swojego show Jak dobrze wyglądać nago, w którym przekonuje kobiety, że mogą wyglądać pięknie niezależnie od tego, jaki rozmiar ubrań noszą.
Urodził się w 1974 roku w Leicester. Jego mama jest Brytyjką, a ojciec pochodzącym z Hong Kongu Chińczykiem. Dorastanie w mieszanej rasowo rodzinie w tamtych czasach nie było łatwe, szczególnie dla otyłego i pełnego kompleksów chłopca, który nie podzielał zainteresowań rówieśników.
H.C. Warner
Helen Warner zajmowała kierownicze stanowisko w brytyjskiej sieci regionalnych stacji telewizyjnych ITV; pracowała także w Channel 4. Jest autorką pięciu powieści. Pierwsze cztery napisała w pociągu
w drodze do pracy i do domu w Essex, gdzie mieszka z mężem i dwójką dzieci.
Idealna to pierwsza książka, którą napisała jako pełnoetatowa autorka, i znacznie odbiega od jej poprzednich powieści obyczajowych dla kobiet. Jak Helen sama twierdzi, pozwoliła jej odkryć w sobie mroczną stronę.
Tim Weaver
Tim Weaver (ur. 1977 r.), brytyjski pisarz, z zawodu dziennikarz. Jako wolny strzelec współpracował z wieloma dziennikami i czasopismami, m.in. „The Guardian” i „Sports Illustrated”, pisując o filmach, telewizji, sporcie i grach komputerowych. Weaver jest autorem serii thrillerów o prywatnym detektywie Davidzie Rakerze, zajmującym się poszukiwaniem osób zaginionych. Uwielbia powieści Lee Childa i Michaela Connelly'ego.
Lauren Weisberger
Lauren Weisberger (ur. 1977 r.), amerykańska pisarka i dziennikarka. Ukończyła Cornell University. Przez rok włóczyła się z plecakiem po świecie, odwiedzając m.in. Europę, Izrael, Egipt, Tajlandię, Indie i Nepal. Po powrocie do USA podjęła pracę w prestiżowym magazynie mody „Vogue”, a następnie w czasopiśmie podróżniczym „Departures”; uczestniczyła też w warsztatach literackich. Swoją szefową z „Vogue’a”, Annę Wintour, sportretowała jako Diabła w opublikowanej w 2003 roku powieści Diabeł ubiera się u Prady, która okazała się światowym bestsellerem. Powodzenie debiutanckiej książki przełożyło się na sukces jej filmowej adaptacji z Meryl Streep i Anne Hathaway w rolach głównych.
Colson Whitehead
Colson Whitehead (ur. 1969 r.), amerykański pisarz i dziennikarz, absolwent Uniwersytetu Harvarda, laureat National Book Award i Nagrody Pulitzera za powieść Kolej podziemna.
Urodził się, dorastał i wciąż mieszka na Manhattanie. Jego pierwsze teksty ukazały się w magazynie „The Village Voice”. Jest autorem sześciu powieści i dwóch książek z dziedziny literatury faktu; został dwukrotnie nominowany do Nagrody Pulitzera. Od 2015 roku ma stałą kolumnę w „The New York Times Magazine”. Wykładał między innymi na Uniwersytecie Columbia i uniwersytecie w Houston.
Connie Willis
CONNIE WILLIS (właśc. Constance Elaine Trimmer Willis, ur. 1945 r.), amerykańska pisarka, autorka powieści i opowiadań z gatunku science fiction i fantasy. Zadebiutowała opowiadaniem The Secret of Santa Titicaca w magazynie „Worlds of Fantasy” na przełomie 1970 i 1971 roku. W 1982 roku ukazała się jej pierwsza powieść Water Witch, napisana wspólnie z Cynthią Felice. W swoim dorobku ma 11 Nagród Hugo, 10 Nagród Locus oraz 7 nagród Nebula (najwięcej ze wszystkich pisarzy science fiction).
Don Winslow
Don Winslow (ur. 1953 r.) jak wielu słynnych amerykańskich pisarzy, imał się rozmaitych zajęć, zanim zyskał literacką sławę. Pod koniec lat 70. ubiegłego stulecia przeniósł się z Rhode Island do Nowego Jorku, gdzie najpierw został kierownikiem sieci kin, a następnie… prywatnym detektywem. Po krótkiej przerwie na dokończenie edukacji zajął się organizacją górskich wycieczek w chińskiej prowincji Syczuan oraz prowadził safari w Kenii.
Rachel Winters
Rachel Winters – brytyjska pisarka i dziennikarka, singielka mieszkająca w Londynie. Ukończyła studia magisterskie z zakresu kreatywnego pisania, a w czasie studiów i tuż po nich pracowała jako dziennikarka-freelancerka dla lokalnych gazet i magazynów internetowych – redagowała między innymi rubrykę o rzemiośle i pisała cotygodniowe felietony o zwierzętach domowych (choć sama nie ma żadnego). To nie jest mylne wrażenie – jej życie przypomina z grubsza życie Carrie Bradshow, bohaterki serialu „Sex w wielkim mieście”.
Rachel lubi piesze wędrówki po kraju, uwielbia zgiełk dużych miast i głęboko wierzy, że jest niewiele problemów, których nie da się rozwiązać w gronie przyjaciół przy kieliszku wina. Obecnie jest redaktorką w Orion Books.
Tom Wolfe
Tom Wolfe (ur. 1930 r., zm. 2018 r.), czołowy amerykański prozaik i eseista, autor non-fiction novels, czyli fabularyzowanych reportaży, stawiany przez krytyków obok Johna Updike’a, Normana Mailera i Johna Irvinga. Ukończył Uniwersytet Washington&Lee, na Yale uzyskał doktorat z historii. Przez wiele lat był dziennikarzem „New York Herald Tribune” i „Washington Post”. Jest m.in. autorem fabularyzowanej biografii Kena Keseya Próba kwasu w elektrycznej oranżadzie, reportażu o pierwszych amerykańskich kosmonautach S-kadra, zbioru esejów Hooking Up, a także głośnych powieści Fajerwerki próżności (sfilmowanej z Tomem Hanksem w roli głównej) i Facet z zasadami.
Robert Ziębiński
Robert Ziębiński (ur. 1978 r.), pisarz, dziennikarz, redaktor naczelny polskiej edycji „Playboya”, specjalista od popkultury. Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracował i publikował w takich tytułach prasowych jak „Tygodnik Powszechny”, „Gazeta wyborcza”, „Rzeczpospolita”, „Przekrój”, „Newsweek”, „Nowa Fantastyka”. Pomysłodawca i właściciel kulturalnego serwisu Dzikabanda.pl. Autor powieści i opowiadań, a także pierwszej polskiej książki o Stephenie Kingu Sprzedawca strachu.