Erich Segal
Erich Segal (ur. 1937 r., zm. 2010 r.), współczesny amerykański pisarz, scenarzysta i naukowiec. Sławę literacką zdobył swoją pierwszą książką, Love Story, która ukazała się w 33 językach, a jej nakład przekroczył 20 milionów egzemplarzy; jej ekranizacja z Ali MacGraw i Ryanem O’Nealem należy do najgłośniejszych adaptacji w historii kina. Podobnym powodzeniem cieszyła się kontynuacja tej powieści, Historia Olivera. Kolejne książki Segala – Doktorzy, Akty wiary, Nagrody, Ostatni akord i Bez sentymentów – zdobyły liczne nagrody literackie i również stały się bestsellerami.
David Servan-Schreiber
David Servan-Schreiber (ur. 1961 r., zm. 2011 r.), neuropsychiatra, profesor psychiatrii klinicznej na University of Pittsburgh, wykładowca Akademii Medycznej w Lyonie. Współtworzył Centrum Medycyny Integracyjnej w Pittsburghu. Prowadził seminaria na uniwersytetach Stanford, Columbia, Cornell i Cambridge. W latach 1991–1999 organizował pomoc medyczną w Kurdystanie, Gwatemali, Indiach, Tadżykistanie i Kosowie. Był jednym z założycieli amerykańskiego oddziału organizacji Lekarze Bez Granic.
Diane Setterfield
Diane Setterfield (ur. 22 sierpnia 1964 r. w Englefield, Berkshire), pisarka brytyjska. Studiowała literaturę francuską na Uniwersytecie Bristolskim. Jej praca doktorska dotyczyła struktur autobiograficznych we wczesnych powieściach André Gide’a. Wykładała język angielski w Institut Universitaire de Technologie oraz Ecole nationale supérieure de Chimie w Miluzie we Francji, a później nauczała po francusku na Uniwersytecie Centralnego Lancashire w Wielkiej Brytanii. W latach 90. porzuciła środowisko akademickie, by skupić się na pisaniu.
Jej bestsellerowy debiut, Trzynasta opowieść (2006), został wydany w 38 krajach na całym świecie i sprzedany w ponad trzech milionach egzemplarzy. Książka przez trzy tygodnie okupowała szczyt listy bestsellerów New York Times’a. Otrzymała nominacje do nagród Waterstone's Newcomer of...
Ayesha Sherzai
Ayesha Sherzai, neurolog, dyrektor Programu Przeciwdziałania Chorobie Alzheimera na uniwersytecie w Loma Linda, gdzie prowadzi Program Przeciwdziałania Chorobom Neurologicznym. Ukończyła studia z medycyny zapobiegawczej i neurologii na uniwersytecie w Loma Linda. Studiowała również neurologię naczyniową i epidemiologię na Uniwersytecie Columbia.
Dean Sherzai
Dean Sherzai, dyrektor Programu Przeciwdziałania Chorobie Alzheimera na uniwersytecie w Loma Linda. Studiował neurologię na Uniwersytecie Medycznym Georgetown; odbywał praktyki w Narodowym Instytucie Zdrowia, gdzie zajmował się chorobami neurodegeneracyjnymi i demencją, oraz na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego. Zdobył tytuł doktora z dziedziny zarządzania opieką zdrowotną na Uniwersytecie Andrewsa.
Charles J. Shields
CHARLES J. SHIELDS (ur. 1951 r.), autor wielu książek adresowanych do młodych czytelników: powieści, biografii i przewodników turystycznych. W 1997 roku porzucił pracę nauczyciela, by na pełen etat zająć się pisaniem. Rozgłos przyniosła mu bestsellerowa biografia Harper Lee, autorki powieści Zabić drozda. W 2006 roku Charles J. Shields skontaktował się z Kurtem Vonnegutem listownie, by zapytać, czy ten zgodzi się na spisanie jego biografii. Pierwsza odpowiedź brzmiała „nie”.
Jordi Sierra i Fabra
Jordi Sierra i Fabra (ur. 1947 r.), jeden z najbardziej cenionych i zarazem najpoczytniejszych współczesnych pisarzy hiszpańskich (10 milionów sprzedanych egzemplarzy we własnym kraju!), laureat 30 nagród literackich. Debiutował w 1975 roku. W dorobku ma kilkadziesiąt powieści (w tym pięć z byłym inspektorem policji Miquelem Mascarellem), biografie gwiazd muzyki rockowej oraz prawie 400 książek dla dzieci i młodzieży. Pisze po hiszpańsku i katalońsku; jego twórczość została przełożona na 25 języków.
Thomas Sjöberg
Thomas Sjöberg (ur. 1958 r.), szwedzki pisarz i dziennikarz. Karierę dziennikarską rozpoczął pod koniec lat 70. XX wieku. Przez kilka lat współpracował z redakcjami dzienników „Expressen”, „Aftonbladet”, „Sydsvenska Dagbladet” i „Dagens Nyheter”. W połowie lat 80., już jako dziennikarz niezależny, rozpoczął współpracę z popularnymi magazynami, m.in. „Nöjesguiden” i „Elle”. Zarówno jako dziennikarz prasowy, jak i jako autor biografii, Sjöberg specjalizuje się w pisaniu o znanych Szwedach, takich jak Berth Milton (biznesmen, właściciel prywatnego pornograficznego imperium medialnego), Pierre Schori (polityk i dyplomata, bliski współpracownik zamordowanego premiera Olofa Palmego), Sven-Göran Eriksson (trener piłkarski),
Kenneth Slawensky
Kenneth Slawensky, twórca założonej w 2004 roku i rekomendowanej przez „New York Timesa” strony DeadCaulfields.com poświęconej życiu J.D. Salingera. Wyróżniony w 2012 roku Humanities Book Award. Jego teksty ukazują się w „Vanity Fair”, „Revue Feuilleton”, „The Huffington Post” i „New York Timesie”. Napisaną przez niego biografię J.D. Salingera, nad która pracował przez osiem lat, przetłumaczono na 15 języków i wydano w 20 krajach.
Robin Sloan
Robin Sloan (ur. 1972 r.) dorastał w okolicach Detroit, ma wykształcenie ekonomiczne, w czasie studiów współtworzył magazyn literacki „Oats”. Jest autorem dwóch powieści. Całodobowa księgarnia pana Penumbry, jego debiut literacki, została przetłumaczona na ponad 20 języków, a George Saunders określił ją „niezwykłym osiągnięciem literackim”. Sloan mieszka z żoną w Kalifornii.