David Morrell
David Morrell (ur. 1943 r. w Kanadzie), światowej sławy autor powieści sensacyjnych, od 1966 roku mieszkający w USA. Ukończył Penn State University; posiada doktorat z literatury amerykańskiej. W latach 1970–1986 pracował jako wykładowca na Iowa University. Fascynuje się twórczością Ernesta Hemingwaya i Richarda Mathesona. Jest prezesem The International Thriller Writers Organization, autorem ponad 20 powieści, 3 książek niebeletrystycznych, a także licznych opowiadań z gatunku grozy i sensacji.
Andrew Morton
Andrew Morton (ur. 1953 r.), angielski dziennikarz i biograf. Studiował historię na Uniwersytecie Sussex, potem zajął się dziennikarstwem w tabloidach. Napisał kilka, w większości nieautoryzowanych, za to bardzo popularnych wśród czytelników, biografii sławnych osób, m.in. księżnej Diany, Moniki Lewinsky, Madonny, Angeliny Jolie, Toma Cruise’a oraz Davida i Victorii Beckhamów. Morton jest laureatem wielu nagród, między innymi prestiżowej The British Book Award w kategorii Autor Roku, nagrody brytyjskiego programu telewizyjnego What the Papers Say w kategorii Reporter Śledczy Roku i nagrody London Press Club w kategorii Sensacja Roku.
Kate Morton
Kate Morton (ur. 1976 r.), australijska pisarka, która zyskała międzynarodową sławę dzięki powieściom Dom w Riverton, Zapomniany ogród oraz Milczący zamek. Kate Morton jest najstarszą z trzech sióstr. Pochodzi z południowej Australii, po wielu przeprowadzkach jej rodzina osiadła w Tamborine Mountain. Od dzieciństwa lubiła czytać, szczególnie książki autorstwa Enid Blyton. Studiowała w Londynie w Trinity College. Ukończyła z wyróżnieniem University of Queensland, uzyskując dyplom z literatury angielskiej. Przygotowuje pracę doktorską.
Valentin Musso
Valentin Musso (ur. 1977 r.), francuski pisarz, wykładowca literatury i języków starożytnych w Antibes, młodszy brat najpopularniejszego pisarza Francji, Guillaume’a Musso. Mieszka w Nicei. Od dzieciństwa spędzał czas w otoczeniu książek, szczególnie ceniąc sobie amerykańską literaturę noir. Z czasem równym zainteresowaniem zaczął darzyć zarówno literaturę popularną w duchu Stephena Kinga, jak i dzieła klasyczne, którym w końcu poświęcił swoje badania naukowe.
Guillaume Musso
Guillaume Musso (ur. 1974 r.), najbardziej kasowy pisarz Francji, absolwent ekonomii, z zawodu nauczyciel. Autor piętnastu bestsellerów, od siedmiu lat nieprzerwanie utrzymujący się na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych francuskich pisarzy. Debiutował w 2001 r. thrillerem Skidamarink, doskonale przyjętym przez krytykę. Druga powieść, Potem..., zainspirowana wypadkiem samochodowym, z którego cudem uszedł z życiem, rozpoczęła jego spektakularną międzynarodową karierę. W 2008 roku miał premierę film nakręcony na jej podstawie, z Johnem Malkovichem, Evangeline Lilly i Romainem Durisem w rolach głównych; w planach są już kolejne ekranizacje prozy Musso.
Rafel Nadal
Rafel Nadal (ur. w 1954 r. w Gironie), kataloński pisarz, z zawodu dziennikarz, który pracował dla najważniejszych hiszpańskich dzienników krajowych i zajmował kluczowe stanowiska w kilku wydawnictwach. Pisuje do dziennika „La Vanguardia” oraz współpracuje na stałe jako komentator ze stacjami telewizyjnymi. Jako pisarz zyskał popularność po opublikowaniu Szampańskich dni, sagi osnutej na kanwie historii jego rodziny, jednak międzynarodową sławę przyniosła mu przetłumaczona na kilkanaście języków Klątwa rodziny Palmisano.
Julia Navarro
Julia Navarro (ur. 1953 r. w Madrycie), pisarka i dziennikarka prasowa, radiowa i telewizyjna. Po napisaniu kilku książek z dziedziny literatury faktu, dotyczących aktualnej sytuacji politycznej w jej kraju, w 2004 roku opublikowała pierwszą powieść, thriller historyczny Bractwo świętego całunu. Książka z miejsca stała się bestsellerem, osiągając bezprecedensowy sukces i utrzymując się przez kilka miesięcy na pierwszych miejscach list sprzedaży zarówno w kraju, jak i zagranicą. Krytycy okrzyknęli Navarro „hiszpańskim Danem Brownem”.
TJ Newman
TJ Newman - pracowniczka księgarni, która postanowiła zostać stewardesą.
W latach 2011–2021 była zatrudniona w liniach lotniczych Virgin America oraz Alaska. Ultimatum pisała głównie podczas całonocnych lotów nad Stanami Zjednoczonymi, kiedy jej pasażerowie spali.
Mieszka w Phoenix w stanie Arizona. Ultimatum to jej pierwsza powieść.
Ultimatum otrzymało nominację do nagrody Barry'ego dla najlepszej powieści kryminalnej/thrillera wydanego w 2021 roku.
Barry Award jest nagrodą przyznawaną corocznie od 1997 roku powieściom kryminalnym i thrillerom przez wydawców "Deadly Pleasures", amerykańskiego kwartalnika dla fanów kryminałów i thrillerów właśnie.
Chigozie Obioma
Chigozie Obioma – najpopularniejszy, obok Chimamandy Ngozi Adichie, i niewątpliwie najbardziej utalentowany pisarz pochodzenia nigeryjskiego, mieszkający i tworzący w Stanach Zjednoczonych, którego powieści wydawane się na całym świecie w 30 językach.
Chigozie, jako jedyny spośród dwanaściorga rodzeństwa, zdobył wyższe wykształcenie – ukończył Międzynarodowy Uniwersytet na Cyprze oraz uniwersytet stanowy w amerykańskim Michigan.Jego debiut literacki, Rybacy, uhonorowano m.in. NAACP Image Award za wybitne dzieło literackie napisane przez debiutującego autora, ta doskonała książka zapewniła mu też miejsce w finale Nagrody Bookera za 2015 rok. Orkiestra mniejszości, również nominowana do Bookera, jest jego drugą powieścią. Autor jest jednym z dwóch pisarzy w historii, nominowanym do Nagrody Bookera z każdą z napisanych przez...
Thomas Olde Heuvelt
Holenderski pisarz, autor siedmiu książek, który debiutancką powieść wydał w wieku zaledwie 19 lat.
W 2015 roku jako pierwszy autor nieanglojęzyczny otrzymał za jedno ze swoich opowiadań prestiżową Hugo Award. Rok później odniósł międzynarodowy sukces powieścią HEX, która została opublikowana w ponad 25 krajach, zdobyła uznanie m.in. Stephena Kinga i jest obecnie adaptowana na serial przez Gary’ego Daubermana, scenarzystę pracującego przy filmach Annabelle i To.
Thomas Olde Heuvelt mieszka w Holandii oraz południowej Francji i jest zapalonym alpinistą.