Charlie Mackesy
Charlie Mackesy, brytyjski artysta – rysuje, maluje i rzeźbi. Urodził się w Northumeberland w Anglii, mieszkał w Afryce i Ameryce. Zaczynał od rysowania satyrycznych grafik dla dziennika "The Spectator" i ilustrowania książek dla Oxford University Press. Pierwsza wystawa jego prac odbyła się w Londynie, od tamtego czasu wystawiały go galerie Nowym Jorku, Londynie i Edynburgu. Jego prace można znaleźć w książkach, kolekcjach prywatnych, galeriach i instytucjach publicznych. W tej chwili podróż, którą od jakiegoś czasu odbywa wraz z chłopcem, kretem, lisem i koniem, całkowicie go pochłonęła.
Gustavo Malajovich
Gustavo Malajovich (ur. 1963 r.), argentyński pisarz i scenarzysta. Z zawodu architekt, pracował jako wykładowca na uniwersytecie w Buenos Aires. W 2002 roku nastąpił zwrot w jego karierze zawodowej: zrezygnował z architektury i został współscenarzystą jednego z najpopularniejszych argentyńskich seriali telewizyjnych. Ogród z brązu to pierwsza powieść Malajovicha – na jej podstawie powstał ośmioodcinkowy serial telewizyjny, w Polsce emitowany na kanale HBO.
Phillip Margolin
Phillip Margolin (ur. 1944 r.), amerykański pisarz, autor thrillerów prawniczych. Ukończył uniwersytet w Waszyngtonie z dyplomem z zarządzania, na uniwersytecie w Nowym Jorku studiował prawo. Przez ponad dwadzieścia lat prowadził prywatną praktykę prawniczą. Od 1996 roku jest pełnoetatowym pisarzem – autorem powieści dla dorosłych i młodzieży oraz opowiadań.
Michael Marshall
Michael Marshall (ur. 1965 r. w Wielkiej Brytanii), autor opowiadań, minipowieści i powieści science fiction publikowanych pod jego pełnym nazwiskiem, Marshall Smith, czterokrotny zwycięzca British Fantasy Award. Jako Michael Marshall wydał trylogię Niewidzialni, a także powieści utrzymane w konwencji thrillerów spiskowych: Intruzi (na podstawie której powstał serial BBC), W otchłani zła.
Yann Martel
Yann Martel (ur. 1963 r. w Hiszpanii), kanadyjski pisarz. Dzieciństwo spędził w Kostaryce, Meksyku, Kanadzie i we Francji. W młodości podróżował po Turcji, Iranie i Indiach. Studiował w Ontario filozofię i imał się różnych zajęć (pracował w knajpach i na plantacjach). Po swoim debiucie literackim, zbiorze opowiadań, całkowicie poświęcił się pisaniu.
Alex Marwood
Alex Marwood (ur. 1962 r.) to pseudonim literacki uznanej brytyjskiej dziennikarki. Jej pierwsza powieść, Dziewczyny, które zabiły Chloe, została w 2013 roku nominowana w Wielkiej Brytanii do nagrody przyznawanej przez International Thriller Writers, a w Stanach Zjednoczonych zdobyła Edgar Allan Poe Award w kategorii Najlepsza Powieść 2014 roku. Przetłumaczona dotychczas na 17 języków, odniosła sukces porównywalny do Dziewczyny z pociągu.
Richard Mason
Richard Mason (ur. 1919 r., zm. 1997 r.), brytyjski pisarz i scenarzysta. W czasie wojny jako oficer RAF-u służył w Birmie i Indiach. Później wiele podróżował – m.in. po Afryce i Dalekim Wschodzie, którym był zafascynowany. Jest autorem scenariuszy do kilku znanych filmów, np. do Miasteczka jak Alice Springs. Pod koniec lat 60. osiadł na stałe w Rzymie, wycofał się z działalności literackiej i oddał swojej pasji – rzeźbiarstwu. Dorobek Masona obejmuje dwie powieści wydane pod pseudonimem John Lakin oraz cztery opublikowane pod własnym nazwiskiem.
Graham Masterton
Graham Masterton (ur. 1946 r. w Edynburgu), brytyjski pisarz zaliczany do grona najpopularniejszych autorów grozy. Zaczynał jako dziennikarz prasowy. Zanim rozpoczął karierę pisarską, pracował jako redaktor naczelny pism dla panów „Mayfair” i „Penthouse”. Swój pierwszy horror, Manitou, opublikował w połowie lat siedemdziesiątych. Książka momentalnie stała się bestsellerem i przyniosła mu międzynarodową sławę. Dwa lata po premierze na jej podstawie William Girdler postanowił nakręcić film. Rolę sympatycznego, nieco ekscentrycznego jasnowidza Harry’ego Erskine’a zagrał Tony Curtis, w Karen Tandy zaś wcieliła się Susan Strasberg. Masterton napisał łącznie blisko 60 powieści grozy, lecz jego dorobek literacki jest znacznie bogatszy i przekroczył już 100 tytułów.
Robert Matzen
Robert Matzen - amerykański pisarz specjalizujący się w biografiach gwiazd i filmowiec-dokumentalista.
Autor i współautor ośmiu książek, wśród najnowszych znajduje się trylogia „Hollywood in World War II” („Hollywood w czasie drugiej wojny światowej”), która ukazała się nakładem GoodKnight Books.
Robert Matzen specjalizuje się w biografiach gwiazd Hollywood, jego pracę znamionuje jednak zupełnie inne od tradycyjnego, nowatorskie podejście. Matzen, wykorzystując umiejętności opowiadania historii, które doskonalił jako twórca pełnometrażowych filmów dokumentalnych, umieszcza siebie, a wraz z sobą czytelnika, w samym sercu akcji, rzucając zupełnie nowe światło na postaci znanych osób, które obiera za obiekty swego zainteresowania.
Bohaterami jego książek byli już Carole Lombard i James Stewart. Najnowsza książka, „Audrey Hepburn. Tancerka ruchu oporu”,...
Peter May
Peter May (ur. 1951 r. w Glasgow), ceniony szkocki pisarz i scenarzysta. Zanim wydał swą pierwszą powieść The Reporter, utrzymywał się z dziennikarstwa, pisując dla dzienników „The Scotsman” i „Glasgow Evening Times”. W wieku dwudziestu jeden lat zdobył tytuł Szkockiego Dziennikarza Roku. W 1978 roku rozpoczął pracę w BBC. Jest autorem kilkuset scenariuszy seriali i widowisk telewizyjnych. Ten etap kariery zawodowej zakończył w 1996 roku i poświęcił się wyłącznie pisaniu książek. Jego dorobek literacki obejmuje ponad 20 powieści kryminalnych, za które otrzymał m.in. francuskie Prix Intramuros, Inter CE oraz przyznawaną przez czytelników Prix des Lecteurs.