Robert Harris
Robert Harris (ur. 1957 r.), brytyjski pisarz, dziennikarz i komentator polityczny, wyróżniony tytułem Felietonisty Roku. Absolwent wydziału literatury angielskiej Uniwersytetu w Cambridge. Pracował jako reporter telewizji BBC, dziennikarz prasowy i komentator polityczny w brytyjskich dziennikach „The Observer”, „Sunday Times” i „The Daily Telegraph”.
Harris jest autorem kilku światowych bestsellerów, napisanych w konwencji thrillera powieści nawiązujących do wydarzeń z historii starożytnego Rzymu (Pompeje, Cycero, Spisek i Dyktator), drugiej wojny światowej oraz współczesnej polityki. Cztery z nich (Vaterland, Enigma, Archangielsk i Autor widmo) zostały zekranizowane, m.in. przez Romana Polańskiego.
Thomas Harris
Thomas Harris (ur. 1940 r.), współczesny amerykański pisarz, scenarzysta i dziennikarz, twórca postaci literackiej Hannibala Lectera, kanibala i seryjnego mordercy. Swój warsztat zawodowy doskonalił najpierw jako reporter kryminalny w prowincjonalnym dzienniku w Teksasie, a później jako pracownik nowojorskiej agencji prasowej Associated Press. Dorobek literacki Harrisa obejmuje pięć powieści kryminalnych powstałych w latach 1975–2006 – Czarna niedziela, Czerwony smok, Milczenie owiec, Hannibal i Hannibal. Początek – które weszły już do kanonu tego gatunku. Wszystkie zostały zekranizowane.
Stephen Hawking
Stephen Hawking (ur. 1942 r., zm. 2018 r.), brytyjski astrofizyk, kosmolog i fizyk teoretyk. W latach 1979–2009 profesor matematyki w katedrze Lucasa na Uniwersytecie Cambridge, dyrektor Centrum Kosmologii Teoretycznej na tejże uczelni. Honorowy członek Royal Society of Arts. Autor licznych prac naukowych z dziedziny kosmologii i grawitacji kwantowej, głównie dotyczących fizyki czarnych dziur, oraz kilku książek popularnonaukowych, m.in. Krótkiej historii czasu, Wszechświata w łupince orzecha i Wielkiego projektu.
Donna Hay
Donna Hay (ur. 1971 r.), dziennikarka, autorka książek kucharskich, australijska ikona sztuki kulinarnej. Jej wielokrotnie nagradzane książki sprzedały się na całym świecie w ponad 4 milionach egzemplarzy. Donna Hay pokazuje nowoczesne zastosowanie tradycyjnych domowych receptur i udowadnia, że przygotowywanie posiłków może relaksować i sprawia przyjemność. W swoich książkach i programach telewizyjnych wyznacza wzorce i inspiruje nowe pokolenia kucharzy, a jej potrawy smakują równie dobrze, jak wyglądają!
Sophie Haydock
Sophie Haydock literackie pióro szlifowała jako współpracowniczka „Sunday Times Magazine”, „Tatlera” i programu trzeciego BBC, a także pisząc teksty m.in. dla „Financial Times”, „Guardiana” oraz organizacji związanych ze sztuką, takich jak Arts Council, Royal Academy i Sotheby’s.
Przeprowadziła wiele wywiadów z czołowymi współczesnymi pisarkami, jak Sally Rooney, Hilary Mantel, Amy Tan i Bernardine Evaristo.
Za Cztery muzy, swój powieściowy debiut, otrzymała Impress Prize for New Writers.
Jej konto na Instagramie @egonschieleswomen, założone w hołdzie dla kobiet, które pozowały Egonowi Schielemu i w sposób oczywisty powiązane z książką, śledzi już ponad 115 000 obserwujących.
Sophie Haydock mieszka w Londynie.
Sarah Haywood
Sarah Haywood - brytyjska pisarka, z wykształcenia prawniczka. Po latach pracy w zawodzie zdecydowała się spełnić marzenia z dzieciństwa i zostać pisarką. Z wyróżnieniem ukończyła studia kreatywnego pisania i zadebiutowała świetnie przyjętą powieścią Kaktus.
Lubi czytać i wędrować po górach. Czas wolny spędza na rozwiązywaniu łamigłówek...
Mieszka w Liverpoolu z mężem, dwoma synami i dwoma rudymi kotami.
Obecnie pracuje nad drugą powieścią.
Erica Heller
Erica Heller (ur. 1952 r.), córka Josepha Hellera, autora Paragrafu 22. Copywriterka, konsultantka kreatywna i pisarka. Publikowała w „The New York Observer” i w „The Huffington Post”. Mieszka w Nowym Jorku. Wspomnienia Eriki o sławnym ojcu Tu spał Yossarian. Kiedy Joseph Heller był ojcem, a życie – paragrafem 22 w 2011 roku wyróżniono Nagrodą Krytyków „New York Times Book Review”.
Joseph Heller
Joseph Heller (ur. 1923 r., zm. 1999 r.), jeden z najwybitniejszych pisarzy amerykańskich XX wieku. W trakcie II wojny światowej służył jako bombardier w 488. Dywizjonie stacjonującym na Korsyce; uczestniczył w misjach bojowych nad Francją i Włochami. Po zwolnieniu ze służby ukończył New York University; studiował literaturę amerykańską na Columbia University i angielską na Oxfordzie. W latach 50. pracował w działach reklamy czasopism „Time”, „Look” i „McCall’s”, publikował opowiadania.
Börge Hellström
Anders Roslund (ur. 1961 r.) i Börge Hellström (ur. 1957 r., zm. 2017 r.), dwóch szwedzkich autorów, którzy zasłynęli serią powieści kryminalnych odznaczających się wyjątkowym realizmem opisywanych zdarzeń. Roslund to znany dziennikarz i reporter specjalizujący się w tematyce społecznej i kryminalnej, szef redakcji informacyjnej telewizji publicznej. Hellström był jednym z założycieli organizacji na rzecz zapobiegania przestępczości, a także moderatorem debat o szwedzkim systemie penitencjarnym.
Joe Hill
Joe Hill (ur. 1972 r.), amerykański powieściopisarz i autor opowiadań. Debiutował w 1997 roku opowiadaniem The Lady Rests. Jego pierwsza książka, zbiór opowiadań Upiory XX wieku, która ukazała się w 2006 roku, została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez czytelników, jak i krytykę i zdobyła prestiżowe Bram Stocker Award oraz British Fantasy Award. Bram Stocker Award przyznano również Hillowi za jego pierwszą powieść, Pudełko w kształcie serca. Prawa do jej ekranizacji zakupił Warner Bros, jeszcze zanim została wydana w roku 2007.